4-D Blue Ice Osteospermum
$7.49
Large, white and blue daisy-like flowers with extra-large centers bloom and remain open. Flowers stay open 24/7 for color in the garden first thing in the morning!
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Zone | 10 |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Color | White/Blue |
| Flower Color | White/Blue |
| Shape | Mounded |
| Foliage | Green |
| Spacing | 12-16" |
| Height | 8-12" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Osteospermum hybrid |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |

























Reviews
There are no reviews yet.