Dragon Wing Pink Begonia
Begonia hybrida
$7.99
Heat tolerant; deadheading not necessary; landscape plant. Use in landscapes and containers.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Warranty & Return Policies - Pahl's Market does not offer a warranty on annuals or tropical plants. All plants, however, are sold with the assumption of customer satisfaction. If, within 7 days of purchase, any annual or tropical fails to thrive under normal conditions, we will replace your plant for equal value, or issue a merchandise voucher for the original purchase price. Pahl's is not responsible for cold/wind or neglect of care damage. After 7 days, we will not offer replacements or credit on annuals or tropicals.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Deer Resistant | Deer Resistant |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | Pink |
| Flower Color | Pink |
| Shape | Trailing |
| Foliage | Green |
| Spacing | 15-18" |
| Height | 14-18" |
| Exposure | Shade/Light Shade |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Begonia hybrida |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Thriller |

























Reviews
There are no reviews yet.