Hedera Needlepoint Perfection
$7.49
Glossy, dark-green with lighter veins, 3-lobed, birdsfoot shaped leaves, finer texture than the species, shorter trailer, many uses for this plant from hanging baskets, walls, groundcover, to indoor gardening.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | Green |
| Spacing | 18-24" |
| Height | 24-36" |
| Exposure | Shade |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Hedera helix |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Spiller |
























Reviews
There are no reviews yet.