Hippo Rose Hypoestes
$7.99
Hippo Rose Stands 16-22 tall and spreads to 6-10 inches wide. The stunning bi color foliage with shades of bright pink and green make a pop in container designs as well as in the garden.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Color | Green/Pink |
| Spacing | 6-10" |
| Height | 16-22" |
| Exposure | Shade |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Hypoestes phyllostachya |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |


























Reviews
There are no reviews yet.