Gulliver White Bacopa
$7.49
Bacopa Scopia Gullivers White produces angelic white blossoms amidst the bright green fern-like foliage that trails beautifully over beds, pots, and planters. Bacopa is exceptionally nice in hanging baskets!
Currently out of stock online.
Some out of stock products may be available in store.
Please call for availability
We will notify you when this product becomes available.
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Color | White |
| Flower Color | White |
| Shape | Mounded |
| Foliage | Green |
| Spacing | 12-16" |
| Height | 6-8" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Bacopa Sutera cordata Scopia 'Gulliver White' |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Spiller |


























Reviews
There are no reviews yet.