Solenia Chocolate Orange Begonia
$9.99
Solenia is a great plant for your garden. The double flower have attractive ruffling to the petals and deadheading isn?t necessary for continued bloom. They are sun and shade tolerant.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Zone | 9 |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Color | Orange |
| Flower Color | Orange |
| Shape | Mounded |
| Foliage | Green |
| Spacing | 8-12" |
| Height | 12-18" |
| Exposure | Shade |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 6" Pot |
| Genus Species | Begonia x hiemalis |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |























