Whirlwind White III Fan Flower Scaevola
$32.99
This bright white fan flower grows quickly to form a full, well-branched mass that makes a fun filler and spiller for containers. It can also be grown as a low-maintenance flowering groundcover in sunny landscapes.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Dimensions | 8-14 in |
|---|---|
| Disclaimer | |
| Zone | 10 |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | White |
| Flower Color | White |
| Shape | Trailing |
| Foliage | Green |
| Spacing | 10-12" |
| Height | 8-12" |
| Exposure | Sun |
| Size | 10" Hanging Basket |
| Genus Species | Scaevola aemula 'DSCAPW1335' USPPAF, Can PBRAF |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Spiller |























Reviews
There are no reviews yet.