Beezar Funny Honey Bidens
$7.49
Has large flowers, compact habit and as you can see, a lot of flower power! Beezar Funny Honey flowers from spring until winter with large orange flowers that have a golden ring. Funny Honey can be used as a solitary on balcony or terrace, in flowering borders or mixed containers. With its continuous flowering and self-cleaning habit, it is true flower power!?
Currently out of stock online.
Some out of stock products may be available in store.
Please call for availability
We will notify you when this product becomes available.
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Color | Orange/Yellow |
| Flower Color | Orange/Yellow |
| Shape | Mounded |
| Foliage | Green |
| Spacing | 12-14" |
| Height | 8-12" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Bidens ferulifolia 'Beezar Funny Honey' |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |


























Reviews
There are no reviews yet.