Cora Polka Dot Vinca
$7.49
The mounded, spreading habit is ideal for summer baskets, mixed containers, and large landscape beds. Large, high-quality flowers completely cover plants creating blankets of color lasting all season long.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | White |
| Flower Color | White |
| Shape | Mounding Upright |
| Foliage | Green |
| Spacing | 12-16" |
| Height | 10-12" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Catharanthus roseus |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |
























