Rockin Blue Suede Shoes Salvia
$9.99
Light blue flowers each with a black calyx on tough plants. Hummingbirds, butterflies and bees all love it, which makes it great plant for pollinator gardens.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Deer Resistant | Deer Resistant |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | Black/Blue |
| Spacing | 18-24" |
| Height | 30-40" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 6" Pot |
| Genus Species | Salvia hybrid |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Thriller |


























Reviews
There are no reviews yet.