Blue My Mind Dwarf Morning Glory
$7.99
I can go ALL summer. True blue flowers and fuzzy, silvery-green foliage and extemely heat tolerant plants create a winner for any hot weather climate.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Deer Resistant | Deer Resistant |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | Blue |
| Flower Color | Blue |
| Shape | Trailing |
| Foliage | Green |
| Spacing | 8-12" |
| Height | 4-8" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Evolvulus hybrid |
| Thriller Filler or Spiller | Spiller |
























