Bandana White Lantana
$7.49
Bandana White will present you with flower clusters that are a smooth white. They are perfect for a full sun location in need of their tropical colors.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Deer Resistant | Deer Resistant |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | White |
| Flower Color | White |
| Shape | Mounded |
| Foliage | Green |
| Spacing | 12-24" |
| Height | 12-26" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Lantana camara |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |























