Pegasus Begonia
$9.99
Thick and deep green, glossy leaves with a silver overlay. Beautiful as a mono-culture that also makes an exceptional thriller in combination planters with vigorous varieties. A great option in areas where impatiens will struggle.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Zone | 9-11 |
| Color | Green/White |
| Shape | Upright |
| Foliage | Green/White |
| Spacing | 16-18" |
| Height | 12-18" |
| Exposure | Light Shade/Shade |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 6" Pot |
| Genus Species | Begonia hybrid |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Thriller |
























