Popcorn Cassia
$7.49
This accent plant has vibrant yellow flowers, unique foliage, and a buttery popcorn scent when blooming.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Dimensions | 3-5 in |
|---|---|
| Disclaimer | |
| Zone | 9 |
| Fragrant | Fragrant |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Color | Yellow |
| Flower Color | Yellow |
| Shape | Upright |
| Foliage | Green |
| Spacing | 18" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Cassia didymobotrya |
| Thriller Filler or Spiller | Thriller |






















