Ray Black Petunia
$7.49
Black Ray Petunias make a bold statement in the garden with large blooms that arrive early enough for any grow zone! These velvety, true black flowers look stunning in a container by themselves or mixed with other container friendly blooms.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Zone | 10 |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Color | Black |
| Flower Color | Black |
| Shape | Mounded |
| Foliage | Green |
| Spacing | 12-16" |
| Height | 12-14" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Petunia hybrida |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |
























