Solenia Yellow Rieger Begonia
Begonia?x hiemalis
$32.99
Profuse bloomer with large, showy flowers covering glossy, vigorous foliage. Cheerful color for garden?s edge and indoor or outdoor containers.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Zone | 9 |
| Deer Resistant | Deer Resistant |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | Yellow |
| Flower Color | Yellow |
| Shape | Mounded |
| Foliage | Green |
| Spacing | 8-10" |
| Height | 12-15" |
| Exposure | Shade |
| Size | 10" Hanging Basket |
| Genus Species | Begonia x hiemalis |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |

























