Superbena Stormburst Verbena
$32.99
Superbena verbenas are very vigorous with strongly trailing habits. They are great in landscapes and containers. In landscapes, they are best used at the front of beds and they function as spillers in combination planters. If you are looking for a color.
Currently out of stock online.
Some out of stock products may be available in store.
Please call for availability
We will notify you when this product becomes available.
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Zone | 8 |
| Deer Resistant | Deer Resistant |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | Purple-White |
| Flower Color | Purple-White |
| Shape | Trailing |
| Foliage | Green |
| Spacing | 10-14" |
| Height | 6-12" |
| Exposure | Sun/Light Shade |
| Size | 10" Hanging Basket |
| Genus Species | Verbena hybrid 'RIKA18302M' USPP 29,640 |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Spiller |

























