Calliope Medium Deep Rose Geranium
$49.99
Calliope Deep Rose captivates with a regal display of bright lavender blooms that raise above the green foliage. The Calliope Geranium produces a medium green foliage with a very faint zonal pattern.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Deer Resistant | Deer Resistant |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | Deep Rose |
| Spacing | 16-20" |
| Height | 14-18" |
| Exposure | Sun |
| Size | 14" Patio Pot |
| Genus Species | Pelargonium interspecific |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |























Reviews
There are no reviews yet.