Calliope Medium Rose Mega Splash Geranium
$9.99
The Calliope Geranium produces a medium green foliage with a very faint zonal pattern. Calliope geraniums are desired most for their beautiful foliage, showy blooms extending above the foliage, tolerance for heat and its mounding habit. This is a great annual for Spring, Summer, and Fall.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Deer Resistant | Deer Resistant |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | Rose Splash |
| Spacing | 16-20" |
| Height | 14-18" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 6" Pot |
| Genus Species | Pelargonium interspecific |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |


























Reviews
There are no reviews yet.