ColorBlaze Mini Me Watermelon Coleus
$7.99
This wonderful new Coleus for sun and shade features watermelon to coral foliage with golden chartruese accents, forming a very well-branched plant that works well in landscapes and containers. Like all ColorBlaze Coleus, it is bred to take the heat and bloom very late in the season, if at all, extending its garden performance into the fall. This is a new type of ColorBlaze that is substantially smaller than the rest of the ColorBlaze coleus.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Deer Resistant | Deer Resistant |
| Color | Orange/Pink/Yellow |
| Spacing | 10-16" |
| Height | 12-20" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Plectranthus scutellarioides |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Thriller |


























Reviews
There are no reviews yet.