Cyperus Cleopatra Ornamental Grass
$9.99
?Cleopatra? is a vigorous, grass-like foliage plant with umbrellas that radiate from the center, basically green fireworks. Plant in the middle of your planters, surrounded by Reds, Orange, Pink and Purple flowers to make a beautiful planter
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Deer Resistant | Deer Resistant |
| Color | Green |
| Shape | Upright |
| Foliage | Green |
| Spacing | 16-20" |
| Height | 12-18" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 6" Pot |
| Genus Species | Cyperus |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Thriller |
























Reviews
There are no reviews yet.