Firecracker Fuchsia – Upright Orange
$7.49
Firecracker is a step up from many other fuchsias because it has beautiful variegated green leaves edged in white with just a kiss of pink. The 1 inch long, trumpet-like orange-red flowers flare at their tips to invite hummingbirds, which cant seem to resist fuchsia.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Zone | 10 |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Color | Orange |
| Flower Color | Orange |
| Shape | Upright |
| Foliage | Green/Pink/White |
| Spacing | 28-30" |
| Height | 24-30" |
| Exposure | Shade |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Fuchsia hybrid |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Thriller |
























Reviews
There are no reviews yet.