French Tarragon
$5.49
Aromatic, flavorful leaves have the scent and taste of licorice and mint. Adds zest to butter and cheese sauces, chicken, veal and fish dishes, and makes a flavorful herbal vinegar when steeped in red wine vinegar. This is the most flavorful tarragon.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Deer Resistant | no |
| Fragrant | yes |
| Spacing | 18" |
| Height | 18-36" |
| Exposure | Sun |
| Size | 4.25" Pot |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Genus Species | Artemisia dracunculus sativa |
| Warranty Information | Annuals |


























Reviews
There are no reviews yet.