German Ivy
$7.49
A beautiful twining ivy bearing fleshy, dark green lobed leaves. Clusters of small yellow flowers ae produced on mature plants. Used as a good groundcover or trail from containers and baskets.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | Green |
| Spacing | 18-24" |
| Height | 6" |
| Exposure | Shade |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Senecio mikanoides |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Spiller |























Reviews
There are no reviews yet.