Paula Jane Fuchsia
Fuchsia
$32.99
A compact, deciduous shrub with dark green foliage. A profusion of semi-double pink and dark pink to purple flowers are borne from summer into autumn.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Warranty & Return Policies - Pahl's Market does not offer a warranty on annuals or tropical plants. All plants, however, are sold with the assumption of customer satisfaction. If, within 7 days of purchase, any annual or tropical fails to thrive under normal conditions, we will replace your plant for equal value, or issue a merchandise voucher for the original purchase price. Pahl's is not responsible for cold/wind or neglect of care damage. After 7 days, we will not offer replacements or credit on annuals or tropicals.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Zone | 10 |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Color | Pink/White |
| Flower Color | Pink/White |
| Shape | Upright |
| Foliage | Green |
| Spacing | 12-18" |
| Height | 12-18" |
| Exposure | Shade |
| Size | 10" Hanging Basket |
| Genus Species | Fuchsia |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Spiller |


























Reviews
There are no reviews yet.