Hippo White Hypoestes
$7.99
The dark green leaves appear splashed with creamy white, creating vibrant color contrast in garden beds and patio pots. Grown for its foliage, this versatile plant is heat tolerant and happy in sun or shade.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Color | Green/White |
| Spacing | 8-14" |
| Height | 16-22" |
| Exposure | Shade |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Hypoestes phyllostachya |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |


























Reviews
There are no reviews yet.