Scopia Gulliver White Bacopia
$32.99
Produce large white blossoms amidst its bright green foliage that trails beautifully over beds, pots, and planters. Flowers nonstop from spring to fall.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Color | White |
| Flower Color | White |
| Shape | Spreading |
| Foliage | Green |
| Spacing | 12-18" |
| Height | 4-6" |
| Exposure | Sun/Light Shade |
| Size | 10" Hanging Basket |
| Genus Species | Bacopa Sutera cordata Scopia 'Gulliver White' |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Spiller |


























Reviews
There are no reviews yet.