Pure White Butterfly Argyranthemum
$7.99
The large daisy flowers thoroughly cover the plants all summer, no deadheading needed with upright growth and heat tolerance.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Good for Cutting | Good for Cutting |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | White |
| Flower Color | White |
| Shape | Mounded |
| Foliage | Green |
| Spacing | 12-14" |
| Height | 18-36" |
| Exposure | Sun/Light Shade |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Argyranthemum frutescens |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Thriller |

























Reviews
There are no reviews yet.