Red-Silver Tradescantia
$7.49
Red-Silver Tradescantia has attractive pointy leaves remain grayish green in color with showy burgundy variegation and tinges of silver throughout the year on a plant with a trailing habit of growth.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Color | Burgundy/Silver |
| Flower Color | Insignifcant |
| Shape | Trailing |
| Foliage | Variegated |
| Spacing | 8" |
| Height | 10-16" |
| Exposure | Shade |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Tradescantia |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Spiller |


























Reviews
There are no reviews yet.