Sunpatiens Compact Rose Glow Impatiens
$7.49
Mounds of colorful flowers in a compact habit! Continuous Bloom or Rebloomer, Disease Resistant, Long Blooming, Deadheading Not Necessary.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Color | Pink |
| Flower Color | Pink |
| Shape | Upright |
| Foliage | Green |
| Spacing | 14-24" |
| Height | 14-28" |
| Exposure | Sun/Light Shade |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Impatiens x hybrida SunPatiens |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |


























Reviews
There are no reviews yet.