Sunsatia Blood Orange Nemesia
$7.99
For masses of much-needed color in spring and fall, try cold tolerant Sunsatia Blood Orange Nemesia. This cultivar is incredibly vigorous and more heat tolerant than most Nemesias, bearing fiery red-orange blossoms from early spring until frost. Try it in containers or hanging baskets.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Color | Orange |
| Spacing | 8-12" |
| Height | 10-14" |
| Exposure | Sun/Light Shade |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Nemesia hybrid |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |

























Reviews
There are no reviews yet.