Superbena Cherryburst Verbena
$7.99
Large blooms cover the plant in an array of color. Plants have a trailing growth habit and are very heat tolerant.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Deer Resistant | Deer Resistant |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | Pink/Soft Peach |
| Flower Color | Red/Soft Peach |
| Shape | Trailing |
| Foliage | Green |
| Spacing | 6-12" |
| Height | 6-12" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Verbena hybrid 'WNVERSVCB24' USPP 35,936 |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Spiller |

























Reviews
There are no reviews yet.