Crazytunia Cosmic Violet Petunia
$7.49
Features large flowers with unique colorations and superb weather resistance. Vigorous, mounded, self-cleaning plants.
Currently out of stock online.
Some out of stock products may be available in store.
Please call for availability
We will notify you when this product becomes available.
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Zone | 10 |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | Purple/White |
| Flower Color | Purple/White |
| Shape | Spreading |
| Foliage | Green |
| Spacing | 10-12" |
| Height | 10-12" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Petunia hybrid |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Spiller |
























Reviews
There are no reviews yet.