Mojo Cranberry Splash Zonal Geranium 14″ Patio Pot
$49.99
Mojo Cranberry Splash Geranium features bold balls of lightly-scented semi-double cherry red flowers at the ends of the stems from late spring to early fall. The flowers are excellent for cutting. Its tomentose round palmate leaves remain dark green in color throughout the season.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Zone | 10 |
| Deer Resistant | Deer Resistant |
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | Red |
| Flower Color | Red |
| Shape | Mounded |
| Foliage | Green |
| Spacing | 10-12" |
| Height | 10-12" |
| Exposure | Sun |
| Size | 14" Patio Pot |
| Genus Species | Pelargonium interspecific |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |
























Reviews
There are no reviews yet.