Bush Champion Cucumber
$4.99
You wont believe the large number of crisp, bright green cucumbers youll harvest from Bush Champion. No room for vines? Bush types take one-third the space, so theyre great for containers and raised beds. Bush Champion produces huge, 11-inch cukes with amazing flavor and wide adaptability, making this our favorite mini
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Days | 55 |
| Spacing | 12" |
| Fruit Size | 11" |
| Exposure | Sun |
| Genus Species | Cucumis sativus 'Bush Champion' |
| Size | 4.33" Pot |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals, Herbs & Vegetables |
| Warranty Information | Perennials |

























Reviews
There are no reviews yet.