Lieutenat Broccoli
$4.99
This mid-early, compact, heat-tolerant broccoli variety features medium-small green beads, a smooth dome and a round shape. Destiny is a flavorful source of Vitamins A and C. Suited for Fall harvest when planted in Summer.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Days | 55-65 |
| Spacing | 18" |
| Fruit Size | 6-8" |
| Exposure | Sun |
| Genus Species | Brassica oleracea |
| Size | 4.33" Pot |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals, Herbs & Vegetables |
| Warranty Information | Perennials |

























Reviews
There are no reviews yet.