Homemade Pickles Pickling Cucumber
$4.99
The name says it all ? you can?t grow a better cucumber for pickling! Vigorous, semi-bush plants are perfect for small gardens and containers, yielding plenty of solid, crisp 5 to 6-in. fruits. Also good sliced fresh in salads.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Days | 55 |
| Spacing | 12" |
| Fruit Size | 5-6" |
| Exposure | Sun |
| Genus Species | Cucumis sativus 'Homemade Pickles' |
| Size | 4.33" Pot |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals, Herbs & Vegetables |
| Warranty Information | Perennials |

























Reviews
There are no reviews yet.