Hot Waterblue Lobelia
$7.49
This variety is covered with long lasting lavender-blue flowers with white centers; excellent performance in summer heat; looks wonderful in mass plantings along borders or in containers
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Color | Blue |
| Flower Color | Blue |
| Shape | Trailing |
| Foliage | Green |
| Spacing | 10-12" |
| Height | 10-12" |
| Exposure | Sun |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Lobelia erinus |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |























Reviews
There are no reviews yet.