Mojito Mint
$5.49
This Cuban variety was impossible to get in America for a time, but is now being imported. To make a true Mojito you need true ‘Mojito’ mint. Mints are vigorous spreaders and should be contained; plant in containers sunk into the ground.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Deer Resistant | yes |
| Fragrant | yes |
| Spacing | 18-24" |
| Height | 18-32" |
| Exposure | Sun |
| Size | 4.25" Pot |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Genus Species | Mentha x villosa |
| Warranty Information | Annuals |


























Reviews
There are no reviews yet.