Superbells Mixed Calibrachoa 10″ Hanging Basket
Calibrachoa
$32.99
Abundant, small petunia-like flowers all season on cascading growth; low maintenance. Mix of Yellow, Red, Plum Pink and Orange colors.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Warranty & Return Policies - Pahl's Market does not offer a warranty on annuals or tropical plants. All plants, however, are sold with the assumption of customer satisfaction. If, within 7 days of purchase, any annual or tropical fails to thrive under normal conditions, we will replace your plant for equal value, or issue a merchandise voucher for the original purchase price. Pahl's is not responsible for cold/wind or neglect of care damage. After 7 days, we will not offer replacements or credit on annuals or tropicals.
10" Hanging Basket
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Attracts Butterflies | Attracts Butterflies |
| Color | Assorted |
| Spacing | 12" |
| Height | 4-8" |
| Exposure | Sun |
| Size | 10" Hanging Basket |
| Genus Species | Calibrachoa hybrid |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Spiller |


























Reviews
There are no reviews yet.