Variegated Swedish Ivy
$7.49
Bright green foliage is edged in white, creating a ?frame? around each leaf. This is a great component plants in combinations planters where it will trail over the edge of the pot. It does have purple flowers, but you are growing it for the patterned foliage.
Currently out of stock online.
Some out of stock products may be available in store.
Please call for availability
We will notify you when this product becomes available.
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Fragrant | Fragrant |
| Deer Resistant | Deer Resistant |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | Green/White |
| Flower Color | Purple |
| Shape | Mounded |
| Foliage | Variegated |
| Spacing | 16-20" |
| Height | 6-18" |
| Exposure | Sun/Light Shade |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals Herbs and Vegetables |
| Size | 4.33" Pot |
| Genus Species | Plectranthus coleoides 'Variegata' |
| Warranty Information | Annuals |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |
























Reviews
There are no reviews yet.