Tango Orange Zonal Geranium 14″ Patio Pot
Pelargonium x hortorum
$49.99
Flowers are bright and colorful, bloom all summer long. Plants are well branched with a medium growth habit. Are a good choice for borders and containers.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Deer Resistant | Deer Resistant |
| Drought Tolerant | Drought Tolerant |
| Color | Orange |
| Spacing | 10-12" |
| Height | 10-12" |
| Exposure | Sun |
| Size | 14" Patio Pot |
| Genus Species | Pelargonium x hortorum |
| Thriller Filler or Spiller | Filler |
























Reviews
There are no reviews yet.