Tamayo Tomatillo
$4.99
Vigorous plants have a semi-open habit which allows for easy harvest of its intense green colored, husk covered fruit. Firm, uniform, and husk covered fruit have an intense green color. Provides uniform fruit with 2-1/2 to 3″ diameter.
In stock
Pick up Instore and Local Delivery Options – Pick up in Apple Valley, MN and Delivery Options to the Twin Cities
Secure Payment – All transactions are secured with the SSL protocol.
Additional information
| Disclaimer | |
|---|---|
| Days | 65 |
| Spacing | 24" |
| Fruit Size | 2-3" |
| Exposure | Sun |
| Genus Species | Physalis philadelphica 'Tamayo R' |
| Size | 4.33" Pot |
| Deal | 10% off $100+ of Annuals, Herbs & Vegetables |
| Zone | 3 |

























Reviews
There are no reviews yet.